O firmie

Gospodarstwo Ogrodnicze Izabela Bębeniec powstało w 1979 r. i obecnie jest znanym i cenionym producentem roślin doniczkowych i rabatowych. W pierwszych latach istnienia główną uprawą były warzywa i kwiaty cięte. Od 1995 r. całą powierzchnię gospodarstwa zajmują rośliny doniczkowe i rabatowe. Uprawy pod osłonami zajmują 0,7 ha (0,45 ha stanowią zblokowane szklarnie typu VENLO). Nowoczesne metody upraw oraz stosowanie nowatorskich rozwiązań technicznych połączone z dużą wiedzą właścicieli i pracowników gospodarstwa pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości uprawianych roślin. Dodatkowo współpraca z Instytutem Roślin Ozdobnych i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie owocuje nieustannym doskonaleniem metod uprawy i ochrony roślin.

Głównymi roślinami w ofercie gospodarstwa są cyklamen, gwiazda betlejemska, gloksynia, chryzantema, pelargonia stojąca i bluszczolistna, surfinia, hedera, cyneraria oraz prymula. Nieustanna praca nad optymalnym doborem odmian powyższych gatunków umożliwia jak najlepsze dopasowywanie się do wymagań rynku. Roczna produkcja roślin doniczkowych w gospodarstwie to około 300 tys. szt.

Rośliny, które są starannie selekcjonowane i w sposób estetyczny przygotowywane do sprzedaży, są dostarczane do centrów ogrodniczych, marketów oraz hurtowni (zarówno na terenie całego kraju, jak i za granicą).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego gospodarstwa!

Izabela i Marek Bębeniec

Copyright © Adres Gospodarstwo Ogrodnicze Izabela Bębeniec